A A A Powiększ tekst
Mapa strony
Szkoła Podstawowa w Nowych Piekutach

Udział w projekcie GRANIE NA EKRANIE.

 

Nasza szkoła bierze udział w projekcie GRANIE NA EKRANIE. ZACHOWANIA GROWE MŁODZIEŻY W POLSCE realizowanym przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej z siedzibą w Warszawie, we współpracy z Fundacją Dbam o Mój Z@sięg. Jest to projekt badawczy poświęcony zachowaniom growym młodzieży w Polsce. Czynność grania w gry on-line i gry wideo zyskuje na znaczeniu stając się w szczególności wśród młodych osób jedną z form spędzania czasu wolnego. Mając świadomość zagrożeń wynikających z nadużywania gier, ale również wiedząc o pozytywnym wpływie grania w gry chcemy przyjrzeć się bliżej tego rodzaju zachowaniom. Realizowany projekt badawczy wspierają pracownicy naukowi zatrudnieni w Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz naukowcy w Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej.

W badaniu ankietowym będzie mógł wziąć udział każdy uczeń uczęszczający do klas IV-VIII szkoły podstawowej. Badanie jest przeprowadzane w pracowniach informatycznych w  szkole metodą ankiety internetowej; jest całkowicie anonimowe i dobrowolne, a zebrane wyniki zostaną opracowane w postaci zbiorczych tabel i wykresów.  Do badania mogą przystąpić jedynie ci uczniowie, którzy dostarczą nauczycielowi pisemną zgodę rodziców na udział w badaniu.

 Opracowane wyniki posłużą do:

 1. stworzenia szczegółowego raportu z badań,
 2. opracowania szczegółowych rekomendacji dla rodziców, uczniów oraz nauczycieli w zakresie odpowiedzialnego korzystania z gier video i gier on-line,
 3. opracowania szkolnego programu profilaktycznego dla dzieci i młodzieży,
 4. opracowania programu szkoleniowego dla rodziców oraz nauczycieli.

 

powrót
 • Patron Szkoły
 • Wesoły promyk
 • Plan Lekcji
 • E-dziennik
 • MEN
 • OKE Łomża
 • Strona archiwalna
 • Kuratorium Oświaty Białystok
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Hosting: pvi.pl