A A A Powiększ tekst
Mapa strony

100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Za nami obchody związane ze świętem narodowym – 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. 6 – latki oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego „Wesoły Promyk” do tego święta przygotowały się znakomicie. We wszystkich grupach wiekowych realizowane były treści związane z patriotyzmem, przedszkole zdobiły wykonane przez dzieci prace w barwach narodowych: kotyliony, flagi, orły.

Uwieńczeniem tych dni była uroczystość, która odbyła się 13 listopada, a  przygotowana została przez dzieci sześcioletnie. Scenariusz montażu słowno – muzycznego obejmował przedstawienie historii państwa polskiego od czasów zaborów do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Cały występ z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu obejrzały i wysłuchały przedszkolacy z wszystkich grup wiekowych, zaproszeni goście – rodzice małych aktorów oraz członek stowarzyszenia GRH im. Brygady Kawalerii „Plis”, który zaprezentował mundur kawaleryjski z okresu 20-lecia międzywojennego, a także w kilku słowach opowiedział, jak ważny jest patriotyzm i pamięć o poległych obrońcach naszej Ojczyzny.

Pani Dyrektor Danuta Wyszyńska podziękowała wszystkim występującym i przybyłym  na spotkanie, podkreśliła iż kształtowanie postaw patriotycznych w wieku przedszkolnym jest rzeczą bardzo ważną, a zadaniem przedszkola jest wzmacnianie u dzieci takich postaw, które z czasem przerodzą się w świadomość społeczną a wraz z nią z poczuciem przynależności narodowej.

powrót
  • S.P. Nowe Piekuty
  • Strona archiwalna
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Hosting: pvi.pl