A A A Powiększ tekst
Mapa strony

Konkurs recytatorski „Polska moja Ojczyzna”

Konkurs recytatorski „Polska moja Ojczyzna”

Dnia  18.11.2019 r. w naszym przedszkolu odbył się  konkurs recytatorski  o tematyce pt. „Polska moja Ojczyzna”, na który zostali zaproszeni Rodzice naszych małych artystów. W konkursie wzięło udział 16 uczestników. Celem konkursu było: popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej, budzenie postaw patriotycznych, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.

Podczas występów dzieci  zaprezentowały wiersze o tematyce patriotycznej. Przybyli Rodzice starali się wspierać dzieci swoją obecnością. W przerwie, kiedy obradowała komisja konkursowa dzieci obejrzały krótki film edukacyjny dotyczący symboli narodowych, rozwiązywały zagadki o tematyce patriotycznej oraz uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych.  Po naradzie komisji Pani Maria Łapińska Wicedyrektor Szkoły Podstawowej wręczyła dzieciom dyplomy i książki.

Na zakończenie podziękowano wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie i opiekunom za pomoc w przygotowaniu dzieci. Ostatecznie laureatami konkursu zostali:

W kategorii 3,4 - latki
I miejsce – Paweł Żebrowski
II miejsce – Aurelia Brzozowska
III miejsce – Adam Łapiński, Paweł Brzózko

W kategorii 5,6 – latki

I miejsce – Mateusz Żochowski, Karol Sasinowski

II miejsce – Katarzyna Skłodowska, Agata Komar

III miejsce – Anna Łapińska, Bartosz Markowski

 

powrót
  • S.P. Nowe Piekuty
  • Strona archiwalna
Informacja o plikach cookies: Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Hosting: pvi.pl