„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” - wspomnienia

Impreza została zaplanowana na placu przed budynkiem naszej szkoły. O godz. 10.00 uczniowie wszystkich klas zebrali się na placu szkolnym.  Po wysłuchaniu założeń akcji, przedstawionych przez nauczyciela biblioteki Alicje Piekutowską, przez dziesięć minut uczniowie czytali książki - przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki. W ten sposób dołączyli do uczniów z innych szkół w całym kraju biorących udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam" podejmując próbę pobicia ubiegłorocznego rekordu czytania w jednym momencie. Następnie obejrzały krótką historię o „Kaczce dziwaczce”przygotowaną przez uczniów klas IV  i V. Z wydarzenia powstała dokumentacja fotograficzna pokazująca przebieg oraz frekwencję. Miło było spotkać się w tak licznym gronie, by wspólnie czytać swoje ulubione książki i w ten sposób zaznaczyć udział w masowym czytaniu, akcji promującej czytelnictwo  i bibliotekę szkolną „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”. W naszej szkole odpowiedzialną za przebieg i przygotowanie akcji była nauczycielka biblioteki Alicja Piekutowska przy współpracy pani  Doroty Niemyjskiej. Dziękujemy wszystkim za udział. Zapraszamy na kolejną edycję!